Kadıköy Belediyesi Suadiye Gönüllüleri Ardahan Hanak’ta Öğrenciler ile Buluştu..

Kadıköy Belediyesi ve Suadiye Gönüllüleri Ardahan ili Hanak ilçesinde Atatürk İlkokulu ve Atatürk Ortaokulu öğrencilerine yıl sonu karne şenliği organize ettiler.

2 gün süren karne şenliklerinin ilk gününde sabah saatlerinde Atatürk İlkokulu öğretmenlerinin, öğretmenler odasında yöresel kahvaltı lezzetlerinin bulunduğu sofralarında ağırladıkları gönüllüler ile ilçe Milli Eğitim Müdürümüzünde eşliğinde, tanışma ve sıcak bir sohbet ile karşılandılar. Daha sonrasında gönüllüler ilk gün 1. ve 2. sınıf öğrencileri ile buluşarak, okulun bahçesinde çok renkli, eğlenceli etkinliklere ve oyunlara imza attılar. Ardından Atatürk Ortaokulu öğrencileri ile buluşarak, okulun bahçesinde çok renkli, eğlenceli etkinliklere ve oyunlara imza attılar.

İkinci gün ise 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile buluşarak, okulun bahçesinde çok renkli, eğlenceli etkinliklere ve oyunlara imza attılar. Bu esnada 1. ve 2. sınıf öğrencileri ise Atatürk Ortaokulu konferans salonunda, çizgi film izletisi sonrasında, AKUT Arama Kurtarma Derneği’nin hazırladığı Güven Ailesi ile Deprem konulu çizgi filmi izlediler.

Her iki günde de tüm çocuklara dondurma ikramında bulunan gönüllüler, ikinci günün sonunda öğrencilere karne hediyelerini dağıttılar. İş Bankası Yayınları’nın Dünya Klasikleri serisi okuma kitapları, boyama kitapları ve resim defterleri, boyama kalemleri ve balonlardan oluşan hediye paketlerini alan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Suadiye Gönüllüleri adına yapılan çalışmada Proje Koordinatörü Damla Avcu, bu yıl Hanak’ta ilkini gerçekleştirdikleri faaliyet ile öğrencilerin bir yıl boyunca okulda gösterdikleri başarılara ve öğretmenlerinin büyük emekleri sonrasında yıl sonunda küçükte olsa bir hediye ve çeşitli eğlenceli faaliyetler ile öğrencileri bir araya getirmekle çok memnun olduklarını, benzer projeleri ve yaz okulu projelerini ülkemizde çeşitli ilçelerde gerçekleştirdiklerini iletti.

Sitemizde çıkan tüm haberlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.